MAŁOPOLSKI PRZEGLĄD WIDOWISK JASEŁKOWYCH I KOLĘDNICZYCH

Widowiska kolędnicze i jasełkowe pojawiły się w naszej kulturze niezwykle dawno, bo w wiekach średnich. Ta długowieczność świadczy o ich wartości, jak również bogactwie, które w sobie kryją. Są bowiem skarbnicą nie tylko zwyczajów, ale i obrzędów bożonarodzeniowych, widocznych w formie, jak również treści. Pragnąc, by nadal stanowiły część naszej tradycji, stworzyliśmy niniejszy Przegląd. Jesteśmy przekonani, że w skuteczny sposób wydarzenie przyczyni się do pielęgnowania tego rodzaju obrzędowości.

Na Przegląd zapraszamy dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych z terenu Małopolski oraz miłośników sztuki ludowej, działających przy szkołach, placówkach oświatowych i ośrodkach kultury.

Data Przeglądu: 14.01.2022 r.

Godzina Przeglądu: 10.00

Miejsce:  Siedziba MLZPiT „Krakowiak” (ul. Bujaka 15, budynek Szkoły Podstawowej nr 149 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego)

Organizator: Międzyszkolny Zespół Pieśni i Tańca „Krakowiak”

Termin przesyłania zgłoszeń:13.12.2022 r.

Szczegóły w regulaminie:

Regulamin. MPWJiK. 2023