18. Ogólnopolski Konkurs Tańców Polskich „O Muszlę Bałtyku”.

W pierwszy weekend listopada w Malborku odbył się 18. Ogólnopolski Konkurs Tańców Polskich „O Muszlę Bałtyku”. Parkiet tym razem należał do 100 par, które przyjechały z całej Polski. Ten fakt nie przestraszył naszych podopiecznych. Wręcz przeciwnie. Stał się źródłem mobilizacji, jaka zaowocowała poniższymi lokatami:

– I miejsce (kat. III B) Oliwia Badzińska i Mateusz Pulchny. Para ta otrzymała również podczas turnieju Awans do Klasy A

– IV miejsce (kat. III B)  Emilia Goch i Gabriel Goch

– IV miejsce (kat. III C) Emilia Charalampous i Sergiusz Komorek.

Dwie z naszych najmłodszych par: Adriana Charalampous i Piotr Goch oraz Anna Gdowik i Dawid Zapała mieli spore wyzwanie, bo musieli się zmierzyć z 26 parami w kategorii II C. Efektem tych potyczek był awans z 1/8 finału do 1/4 finału.

…Być w Malborku i nie widzieć zamku…? Nie, tak być nie mogło. Wychowankom udało się znaleźć chwilę między występami, aby przespacerować się pod majestatyczną budowlę, która oczarowała nas swoim urokiem.

Za takie wstępy należą się brawa i gratulacje dla wychowanków „Krakowiaka”.  A zatem, za piękne prezentacje wielkie uznanie i kibicujemy w kolejnych zmaganiach !