ZESPÓŁ PIEŚNI I TAŃCA „ŚLĄSK” IM. STANISŁAWA HADYNY – KONCERT JUBILEUSZOWY Z OKAZJI 70-LECIA ZESPOŁU

26.10.2023 w Nowohuckim Centrum Kultury wystąpi ZPiT „Śląsk”. W naszym Zespole można do piątku zakupić bilety w cenie 30 zł. Jest to wariant z możliwością oglądania koncertu na pufie. Szczegóły pod numerem telefonu 12 654 42 68.

 

ZESPÓŁ PIEŚNI I TAŃCA „ŚLĄSK” IM. STANISŁAWA HADYNY – KONCERT JUBILEUSZOWY Z OKAZJI              70-LECIA ZESPOŁU

26.10.2023 (czwartek), Scena NCK godz. 18:00

Siedem dekad działalności artystycznej – to droga, którą przebył Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” od 1 lipca 1953 roku, osiągając autorytet i znaczenie w kraju oraz na arenie międzynarodowej. Zespół „Śląsk” jest jednym z największych na świecie zespołów artystycznych, sięgających do bogactwa muzycznych tradycji narodowych: tańców, pieśni, przyśpiewek, obrzędów i obyczajów. Odwiedził 44 kraje na pięciu kontynentach, realizując ponad 9 tysięcy koncertów dla ponad 27 milionów widzów!

W trakcie obchodów Jubileuszu 70-lecia Zespół prezentuje polski folklor w ujęciu wielopłaszczyznowym i dynamicznych przemian. Jubileuszowy program artystyczny to wielobarwny mix najpopularniejszych programów galowych, na który składają się między innymi największe muzyczne przeboje Zespołu – kompozycje i opracowania Stanisława Hadyny, Wojciecha Kilara, Ireneusza Łojewskiego i Czesława Płaczka oraz układy choreograficzne Elwiry Kamińskiej, Hanny Chojnackiej i Juraja Kubanki.