Upamiętniliśmy 83. rocznicę wybuchu II Wojny Światowej.

Delegacja „Krakowiaka”, na czele z dyrektorem Zespołu, Panią Aldoną Skoczek, wraz ze społecznością Podgórza Duchackiego, 1 września oddała cześć osobom biorącym udział w obronie Polski w czasie II Wojny Światowej. Na tę okoliczność w kościele parafialnym Zmartwychwstania Pańskiego odbyła się msza święta, a po niej złożenie kwiatów pod Kamieniem Pamięci, pomniku powstałym w hołdzie dla mieszkańców Podgórza, walczących za nasz kraj. Prócz „Krakowiaka” w uroczystości  wzięli udział Radni Dzielnicy XI Podgórze Duchackie, Zespół Szkół Elektrycznych nr 1 w Krakowie, Stowarzyszenie Przyjaciół Woli Duchackiej, 13 Szczep Swarożyca, Szkoła Podstawowa nr 55 im. Jarosława Iwaszkiewicza, Centrum Kultury Podgórza – Klub Wola Duchacka, Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 162 im. Władysława Szafera i Szkoła Podstawowa im. bł. Celiny Borzęckiej w Krakowie, Młodzieżowy Dom Kultury im. K.I. Gałczyńskiego.  Ta ważna data w historii Polski skłoniła nas do zadumy i wznieciła w sercach pragnienie niesienia pokoju w każdym zakątku świata.