Folklor polski – projekt w ramach olimpiady „Zwolnieni z Teorii”

Maciej Wilczyński w dniu 20.03.2021 r. przeprowadził Wykład Folklor polski , który był projektem społecznym realizowanym w ramach olimpiady Zwolnieni z Teorii. Przedsięwzięcie miało na celu poszerzenie wiedzy młodzieży z zakresu kultury ludowej – regionów, muzyki, tańców. W trakcie wykładu zostało omówionych 6 regionów etnograficznych, udostępnione zdjęcia, archiwalne nagrania muzyczne, a  para tancerzy z krakowskich zespołów pieśni i tańca (Maja Badzińska, Maciej Ślęczka) prezentowała kroki najbardziej znanych tańców z opisywanych regionów.

Wykład odbywał się pod patronatem Wojewody Małopolskiego Łukasza Kmity, Marszałka Województwa Małopolskiego Witolda Kozłowskiego, Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego.

Patronat medialny nad wydarzeniem sprawowała  Myślenice iTV – Telewizja Internetowa Region Południe.

Partnerami wydarzenia byli: Platforma „Zwolnieni z Teorii”, Instytut im. Oskara Kolberga w Poznaniu, Państwowa Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna II st. im. Fryderyka Chopina w Krakowie, Fundacja „Zawsze Warto”, Międzyszkolny Ludowy Zespół Pieśni i Tańca „Krakowiak”, Ośrodek Kultury – Zespół Pieśni i Tańca „KRAKOWIACY”.

Wydarzenie dofinansowano ze środków Stowarzyszenia „Pro Musica Humana”.

Termin publikacji w serwisie YouTube: 11.04.2021 r.