Budżet Obywatelski 2021

UWAGA! Rusza budżet obywatelski. Głosowanie trwa od 1 do 10 października!

Drodzy przyjaciele, sympatycy Zespołu „Krakowiak”, mieszkańcy Dzielnicy XI i wszyscy mieszkańcy grodu Kraka, którzy chcą mieć realny wpływ na to, by żyło nam się lepiej, przyjaźniej i wygodniej w naszym mieście!

Zachęcamy do głosowania w ramach tegorocznego budżetu obywatelskiego. Poniżej przedstawiamy inicjatywy, na które zachęcamy, by oddawać głosy. Są to projekty warte poparcia!  Mają one bowiem bezpośredni wpływ na polepszenie jakości życia w swoim najbliższym otoczeniu.

Przypominamy, że na projekty dzielnicowe mogą głosować osoby zamieszkujące daną dzielnicę, natomiast na ogólnomiejskie każdy krakowianin.

 

Z góry dziękujemy za oddawanie głosów!

Społeczność „Krakowiaka”

 

PROJEKT DZIELNICOWY 25

Zakup strojów ludowych i instrumentów dla Zespołu Krakowiak

Celem projektu jest zakup strojów ludowych i instrumentów muzycznych do prezentacji programów artystycznych z regionów Polski. Realizacja projektu umożliwi uczestnikom ich pokaz na warsztatach, koncertach dla dzieci, młodzieży, lokalnej społeczności.

Więcej informacji:

https://budzet.krakow.pl/projekty2021/3784-zakup_strojow_ludowych_i_instrumentow_dla_zespolu_krakowiak.html

 

PROJEKT OGÓLNOMIEJSKI 129

Z nową mocą po pandemii! Bezpłatne zajęcia dla dzieci

Wsparcie bezpłatnych zajęć dla dzieci, młodzieży i rodzin we wszystkich jedenastu krakowskich Młodzieżowych Domach Kultury (MDK), które były otwarte i pracowały z dziećmi i młodzieżą przez cały okres pandemii.

Więcej informacji:

https://budzet.krakow.pl/projekty2021/3679-z_nowa_moca_po_pandemii__bezplatne_zajecia_dla_dzieci.html

 

PROJEKT DZIELNICOWY 5

Biblioteka Filia nr 40 – książkomat i kody dostępu do e-booków dostępne 24h

Zaspokajanie potrzeb kulturalnych i literackich społeczności lokalnej skupionej wokół biblioteki odbywa się poprzez różne wydarzenia kulturalno-oświatowe: lekcje biblioteczne, spotkania literackie, wystawy, wernisaże, kółko poetyckie oraz poprzez zakup nowości wydawniczych. To wszystko jest bardzo ograniczone w czasie locdownu. Odczuwamy brak dostępu do literatury. Możemy to zmienić. Czas locdawnu powinniśmy wykorzystać do unowocześnienia naszej biblioteki. Dzięki temu projektowi uzyskamy pełny dostęp do nowości wydawniczych, będziemy mogli z nich korzystać w dogodnym dla nas czasie. Zbiory naszej biblioteki będą dla nas dostępne niezależnie od lockdownu.

Więcej informacji:

https://budzet.krakow.pl/projekty2021/3281-biblioteka_filia_nr_40_-_ksiazkomat_i_kody_dostepu_do_e-bookow_dostepne_24h.html

 

PROJEKT OGÓLNOMIEJSKI 143

Warsztaty i szkolenia nt. pozytywnej komunikacji z dziećmi

Nauka świadomego rodzicielstwa przez dostarczenie skutecznych narzędzi i metod, pozwalających współpracować i budować długofalowe relacje z własnymi dziećmi, w oparciu o szacunek i empatię. Warsztaty dla rodziców/ opiekunów dzieci oraz osób pracujących w placówkach opiekuńczo-wychowawczych bazujące na metodzie Pozytywnej Dyscypliny.

Więcej informacji:

https://budzet.krakow.pl/projekty2021/4128-warsztaty_i_szkolenia_nt__pozytywnej_komunikacji_z_dziecmi_.html